Karabağlar’da “Arşivler ve Hakikatlar” konuşuldu

28 Mart – 03 Nisan 2022 tarihleri arasında kutlanan 58. Kütüphane Haftası kapsamında Karabağlar Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler  “Arşivler ve Hakikatlar” konulu panelle sona erdi. Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahattin Yalçınkaya, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Levent Kutlutürk’le Karabağlar Belediyesi Arşiv Müdürü Hatice Gümüş, bu konudaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Gerçekleştirilen panelde Doç. Dr. Bahattin Yalçınkaya,  Dr. Levent Kutlutürk ve Hatice Gümüş, arşivlemenin tarihsel süreci ve günümüz teknolojileriyle ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Gümüş, Karabağlar Belediyesi’ndeki dijital arşiv çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı. Doç. Dr. Yalçınkaya ve Dr. Kutlutürk de, konuya verdiği önem nedeniyle Başkan Selvitopu’na teşekkür etti.

Doç. Dr. Yalçınkaya, tüm belediyelerin bu konuya özel bir ilgi göstermesi gerektiğini vurgulayarak, “Umarım aydın, okuma kültürüne sahip, bilgi ve belgeyi özgün bir şekilde saklamayı becerebilen bir nesil yetiştirebiliriz” dedi.

Kaynak: http://www.karabaglar.bel.tr/haber/karabaglarda-arsivler-ve-hakikatlar-konusuldu

%d blogcu bunu beğendi: